Palivere tervitas maailmameistriks tulnud spordiveterani üllatusvastuvõtuga

Foto: ERR

Eestlased said hiljuti Norras lõppenud taliduatloni ja -triatloni maailmameistrivõistlustelt kokku kuus medalit. Mõlemal alal vanuseklassis 70 kuni 74 maailmameistriks tulnud Juhan Lukk jõudis kolmapäeva pärastlõunal tagasi Paliverre, kus kodualeviku rahvas talle üllatusvastuvõtu korraldas.

Kodu poole sõitvat spordiveterani tabas suur üllatus, kui ta auto suunati pärast Palivere alevikku jõudmist vabatahtlike päästekomando ette, kuhu kohalikud olid tulnud oma sangarit tervitama.

"See on ikka väga suur üllatus minule. Kunagi ei ole niisugust vastuvõttu saanud veel. Tõesti üllatus," ütles Lukk.

Juhan Lukk on lisaks tänavustele tiitlitele võitnud varem oma vanuseklassis talitriatlonis ühe maailmameistritiitli ja kaks Euroopa meistrivõistlust.

Taliduatlon koosneb jooksuvõistlusest ja suusatamisest, talitriatlonis lisandub veel rattasõit.

"Triatlonil peaks olema üks ala, mida hästi valdad ja teised alad peaksid olema keskmised. Suve oma ei istu mulle nii hästi, aga talve omal suusatamist ma valdan, ratast ka sõidan, jooks jääb natukene maha. Eriti huvitavaks teeb see, et sa vahepeal pead saapaid vahetama, ratta võtma, jälle saapaid vahetama ja siis edasi panema," kirjeldas Lukk.

Läänemaa inimeste seas on Lukk lisaks spordisaavutustele tuntud veel ühe asja poolest, millega ta Paliveres tegeleb – ta on maakonna kõige uhkemate suusaradade rajameister.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: