FSB vahistas Jekaterinburgis WSJ-i ameeriklasest ajakirjaniku

{{1680164040000 | amCalendar}}
Vahi alla võetud The Wall Street Journali Evan Gershkovitš eskorditi Moskvas kohtusse
Vahi alla võetud The Wall Street Journali Evan Gershkovitš eskorditi Moskvas kohtusse Autor/allikas: SCANPIX/Kirill KUDRYAVTSEV / AFP

Venemaa julgeolekuteenistus (FSB) teatas neljapäeval, et vahistas Jekaterinburgis USA ajalehe The Wall Street Journal ajakirjaniku Evan Gershkovichi. FSB väidab, et ameeriklane Evan Gershkovich luuras USA heaks.

"Venemaa Föderatsiooni  julgeolekuteenistus peatas kinni nuhkimises kahtlustatava USA kodaniku, 1991. aastal sündinud USA ajalehele The Wall Street Journal Moskva büroo korrespondendi Evan Gershkovichi," teatas FSB. 

FSB väidab, et USA-s sündinud Gershkovich kogus informatsiooni Venemaa sõjatööstuse kohta. FSB väitis, et Gershkovich töötas USA võimude heaks. 

USA ajakirjanikku ähvardab nüüd kuni 20-aastane vanglakaristus. Esialgsetel andmetel on ajakirjanik kuni 29. maini vahi all. USA leht eitas enda teates Vene võimude väiteid.

Peskov: Gershkoviš tabati teolt

Vene presidendi administratsiooni esindaja Dmitri Peskov väitis neljapäeval, et Evan Gershkovich tabati otse teolt. Peskov samas ütles, et presidendi administratsioonil pole midagi lisada ning spionaažiga võitlus on FSB pärusmaa.

Eelmine selline intsident toimus 1986. aastal

Evan Gershkovich on esimene USA ajakirjanik alates Külmas sõja lõpust, kes on Venemaal spionaaži eest vahi alla võetud, meenutas CNN. Eelmine sarnane juhtum toimus 1986. aastal, mil Nõukogude Liidus võeti vahi alla Nick Daniloff.

Tollal oli USA president Ronald Reagan ning USA ja Nõukogude Liidu suhted olid väga pingelised. Tollal oli Daniloff mitu nädalat vangistuses enne kui Reagani administratsioon suutis läbirääkimiste käigus mehe vangist välja saada.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Interfax, CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: