Rheinmetall ehitab Rumeeniasse Ukrainale antud relvastuse hoolduskeskuse

Saksa Leopard 2 tanki remont 2017. aasta õppusel
Saksa Leopard 2 tanki remont 2017. aasta õppusel Autor/allikas: SCANPIX/PATRIK STOLLARZ/AFP

Saksa ettevõte Rheinmetall ehitab Rumeeniasse hoolduskeskuse, kus oleks võimalik parandada Ukrainale antud iseliikursuurtükke, Leopard 2 ja Challengeri tanke ning lahingumasinaid Marder. Rheinmetall rajas sarnase hoolduskeskuse 2022. aasta juunis Leetu.

Saksa kaitsetööstuse ettevõte Rheinmetall ehitab Rumeeniasse Ukrainale antava relvastuse hoolduskeskuse, teatas Reuters. Keskus rajatakse Satu Mare linna, mis asub Rumeenia loodeosas ning on lähedal Rumeenia, Ungari ja Ukraina piirile.

Rheinmetalli esindaja selgitas, et rajatav tehnika hoolduskeskus mängib lääneriikide antud relvasüsteemide valmiduse tagamisel võtmerolli ning tagab vajaliku logistilise toe. Keskuses oleks võimalik teenindada Ukrainale antud iseliikursuurtükke, Leopard 2 ja Challengeri tanke ning lahingumasinaid Marder ja soomustransportööre Fuchs.

Rheinmetall rajas sarnase hoolduskeskuse Leetu 2022. aasta juunis, et toetada Balti riikides asuvaid NATO liitlasvägesid.   

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: