Porgandi asemel saab Eesti Energia nõukogu liikmeks Kajak

Kaur Kajak.
Kaur Kajak. Autor/allikas: ERR

Rahandusminister Annely Akkermann (Reformierakond) valis Eesti Energia nõukogu uueks liikmeks rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsleri Kaur Kajaki, kelle volituste pikkus on kolm aastat.

ERR-i portaal kirjutas eelmisel reedel, et Akkermann kutsus Eesti Energia nõukogust tagasi rahandusministeeriumi esindaja Tarmo Porgandi, sest ministri sõnul ei informeerinud Porgand teda aegsasti nõukogu plaanist Eesti Energia juhtkonda nii heldelt premeerida.

"Nõukogu liikmena ta pidi ta olema kursis. Esimesed otsused tehti kuu aega varem kui mulle teatati.  Ma oleksin võinud teada varem nõukogu kaalutlustest," ütles Akkermann.

Porgand, kes ei soovinud enda tagasikutsumist ERR-ile kommenteerida, on rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja asetäitja.

ERR-ile teadaolevalt koostas Progand ka rahandusministeeriumi poolt kriitilise vastuse Kaja Kallase Elektrilevi eraldamise plaanile.

Akkermann saatis eelmisel nädalal Eesti Energia nõukogule kirja, milles andis suunise vaadata kriitiliselt üle Eesti Energia lahkuvate juhtide tulemustasud, sest riigi äriühingu juhtide koostöö on ministri hinnangul olnud puudulik.

Akkermann tõi välja mitmed näited, kus tema hinnangul oleks võinud juhtkond tegutseda kiiremini või teistmoodi, sealhulgas Narva elektrijaama jahutusvee küsimus ja Saaremaa ulatuslik elektrikatkestus talvetormi ajal.

Kaur Kajak valiti mullu veebruaris avaliku konkursiga rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsleriks, enne seda töötas ta tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti peadirektorina. Kajakil on avaliku halduse magistrikraad Tallinna Ülikoolist. 

Eesti Energia nõukogu koosneb seitsmest liikmest. Lisaks Kajakile kuuluvad sinna Anne Mere (nõukogu esimees), Meelis Einstein, Allan Niidu, Andres Liinat, Luukas Kristjan Ilves ja Einari Kisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: