Kell 20 "UV faktor": tants kooseluseaduse ümber

Tants kooseluseaduse ümber on käinud Eestis pea kümme aastat – ikka rütmis kaks sammu edasi ja üks tagasi. Sündiv võimuliit on läbirääkimistel teemat käsitlenud, aga otsuseni jõudnud ei ole ja koalitsioonikõnelustelt tulevad napid sõnumid tekitavad segadust nii liberaalse kui ka konservatiivse vaatega inimestes.

Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) lubasid valimistel abieluvõrdsust, Reformierakond räägib kooseluseaduse rakendusaktidest.

Mille vahel me tegelikult selles olukorras valime? Mida tähendaks abieluvõrdsus? Mis muutuks rakendusaktide vastuvõtmisega kooseluseaduse suhtes? Või annaks ühiskondliku rahu hoopis kolmas tee?

Eesti järgmiste sammude üle arutlevad "UV faktori" stuudios ajakirjanik ja suhtekorraldaja Allar Tankler, advokaadivüroo Liverte vandeadvokaat Meris Velling, Tallinna Ülikooli dotsent ja politoloog Tõnis Saarts ning Tartu Pauluse koguduse vaimulik Kristjan Luhamets.

Saate meeskond ootab sel teemal ka vaatajate mõtteid - räägi kaasa aadressil [email protected].

"UV faktor" algab ETV-s kell 20. Saatejuht on Urmas Vaino.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: