Odinets lahkus sotside peasekretäri kohalt

{{1680616680000 | amCalendar}}
Eduard Odinets.
Eduard Odinets. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär Eduard Odinets otsustas ameti maha panna, uue peasekretäri nimi peaks selguma veel teisipäeva õhtul.

"Olen endale seatud eesmärgid täitnud ja enda arvates väga hästi täitnud ning soovin keskenduda teistele väljakutsetele," ütles Odinets teisipäeval ERR-ile.

Küsimusele, mis on teised väljakutsed, viitas Odinets oma tegevusele Ida-Virumaal ning Kohtla-Järve volikogus. "Võib-olla saab, kui hästi läheb, minust ka riigikogu liige. Nii et väljakutseid on küll," ütles ta.

Odinets ei soovinud avaldada, kellest saab erakonna uus peasekretär, viidates, et teisipäeva õhtul koguneb sotsiaaldemokraatide juhatus, kus see küsimus otsustatakse ning selle väljaütlemise õigus on erakonna esimehele Lauri Läänemetsal.

"Aga ma arvan, et minu küsimusele on liiga palju tähelepanu pööratud. See amet ei vaja nii palju tähelepanu, kuna peasekretär teeb tehnilist tööd, korraldab erakonna asjaajamist," ütles Odinets.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets tegi teisipäeva õhtul erakonna juhatusele ettepaneku määrata peasekretäri kohusetäitjaks varasem riigikogu liige ja omavalitsusjuht Reili Rand. Juhatus teeb omakorda 8. aprillil kogunevale volikogule ettepaneku määrata Rand kuni juunis toimuva erakonna üldkoguni peasekretäri kohusetäitjaks. 

Rand ütles, et soovib eelkõige keskenduda tugeva erakonnaorganisatsiooni arendamisele, mis räägib mõjusalt kaasa nii kohalikul, riigi kui ka Euroopa tasandil. "Soovin, et Eesti oleks sõbralik ja hooliv ühiskond, kus kedagi ei jäeta maha, sest Eesti inimeste toimetulek on meie rahvuslik julgeolek," lisas ta.

Läänemetsa sõnul on Rand end tõestanud nii erakonna juhtorganites kui ka võimeka omavalitsusjuhi ja kodanikuühiskonna liidrina.

Reili Rand on varasem Hiiumaa vallavanem. Ta on töötanud ka Eesti NATO Ühingus ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, samuti MTÜ Lapse Huvikaitse Koda tegevjuhina. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika eriala.

Odinets sai Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretäriks eelmise aasta veebruaris koos Läänemetsa valimisega sotsiaaldemokraatide uueks juhiks, kuna ta oli Läänemetsa kandidaat sellele kohale.

Odinets oli Katri Raiki asendusliige riigikogu eelmises koosseisus alates 30. detsembrist 2020.

5. märtsi riigikogu valimistel sai Odinets Ida-Virumaa valimisringkonnas 630 häält ja riigikokku ei pääsenud, kuid ta on erakonna üleriigiliselt valituks osutunud kandidaatide asendusliikmete nimekirjas teisel kohal, mis annab võimaluse saada riigikokku mõne ministriks mineva erakonnakaaslase asemel.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: