Briti võimud vahistasid pettusekahtluse tõttu Sturgeoni abikaasa

Nicola Sturgeon  ja Peter Murrell
Nicola Sturgeon ja Peter Murrell Autor/allikas: SCANPIX/PA/Andrew Milligan

Suurbritannia võimud arreteerisid Šotimaa omavalitsuse endise esimese ministri Nicola Sturgeoni abikaasa Peter Murrelli. Murrell oli pikka aega Šoti rahvuspartei (SNP) tegevjuht ja võimud kahtlustavad teda parteile annetatud raha väärkasutamises.

Võimud otsisid läbi Murrelli kodu ja SNP peakorteri. Šotimaa politsei teatas, et vahistas 58-aastase mehe. Võimud uurivad Šoti rahvuspartei rahastamist ja rahalisi vahendeid, vahendas The Telegraph

Šotimaa politsei uurib umbes 600 000 naela kulutamist, mis oli ette nähtud iseseisvusreferendumi korraldamiseks. Ametnikud uurivad nüüd väiteid, et raha kasutati hoopis teistel eesmärkidel, vahendas The Times.

Murrell oli SNP tegevjuht umbes 20 aastat. Sel ajal tõusis Sturgeon partei etteotsa. Murrell astus erakonna tegevjuhi kohalt tagasi eelmisel kuul. 

Veebruaris teatas Sturgeon, et astub ametist tagasi. Tema asemel sai SNP juhiks ja Šotimaa omavalitsuse esimeseks ministriks Humza Yousaf. 

Yousaf ei kommenteerinud käimasolevat uurimist. Tema sõnul polnud ta varem erakonna rahaasjadega kursis ja on nüüd pühendunud SNP läbipaistvuse tagamisele. 

Opositsioonipoliitikud leiavad, et SNP peab tegema uurimisel politseiga koostööd. 

"SNP tähtsamad poliitikud, sealhulgas Nicola Sturgeon ja Humza Yousaf, peavad selle väga tõsise juhtumi uurimisel tegema täielikku koostööd ning pühenduma läbipaistvuse tagamisele," ütles opositsioonipoliitik Donald Cameron. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: