Meedia: Suurbritannias toimuvad parlamendivalimised 2024. aasta sügisel

Ajaleht The Telegraph kirjutab, et Rishi Sunaki valitsus tahab järgmiste parlamendivalimiste kuupäeva lükata võimalikult hiliseks ning järgmised valimised toimuvad 2024. aasta sügisel.
Telegraphi allikate teatel suurendab valimiste kuupäeva võimalikult hiliseks viimine võimalust, et Suurbritannia majanduslik olukord valimiste ajaks paraneb. See suurendaks tooride võimalusi võita järgmised valimised.
Leiboristide edumaa on praegu tooride ees 18 protsenti. Sunak sai tooride juhiks eelmise aasta oktoobris. Siis oli leiboristide edumaa tooride ees lausa 24 protsenti. Sunak on seetõttu lükanud tagasi ettepaneku kuulutada välja varajased valimised 2024. aasta kevadel.
Sunaki lähenemisviis kordaks endise peaministri Gordon Browni taktikat. Brown ootas enne 2010. aasta mai valimiste väljakuulutamist nii kaua kui võimalik. Browni juhitud leiboristid jäid siis arvamusküsitlustes pidevalt tooridele alla. Lõpuks takistas Brown tooridel alamkojas enamust saavutamast. Toorid võitsid siiski valimised ja moodustasid liberaaldemokraatidega koalitsiooni.
Suurbritannias otsustab valitsus, millal toimuvad üldvalimised. Kõige hiljem saab järgmisi valimisi korraldada 2025. aasta jaanuaris.
Toimetaja: Karl Kivil