Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis esimeheks Tanel Kiige

Tanel Kiik riigikogus
Tanel Kiik riigikogus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis esimeheks Tanel Kiige, mis näitab, et võimalike sisevalimiste eel on erakonna rahvasaadikute seas suurem toetus praegusel esimehel Jüri Ratasel kui talle väljakutse esitanud Mihhail Kõlvartil.

Keskerakonna fraktsiooni liikmed valisid aseesimeesteks Andrei Korobeiniku ja Vadim Belobrovtsevi.

Jüri Ratase sõnul on sotsiaalministri, tervise- ja tööministri ning Tallinna abilinnapea ametit pidanud Tanel Kiik end tõestanud kaasava juhina, kes tunnetab hästi ühiskonnas toimuvat. "Samuti hindan kõrgelt tema panust Keskerakonna kui organisatsiooni arengusse, seda nii erinevate valimisplatvormide koostamisel kui ka erakonna aseesimehena," lausus Ratas.

Kiige sõnul seisab Keskerakonna fraktsioonil opositsioonis ees vastutusrikas ülesanne hoida Eesti riiki näoga inimeste poole.

Kiik lisas, et fraktsiooni aseesimehed Belobrovtsev ja Korobeinik said oma valimisringkondades tugeva mandaadi seista Keskerakonna maailmavaate eest.

Aprilli keskel otsustab Keskerakonna volikogu erakorralise kongressi kokkukutsumise, et korraldada esimehe ja juhatuse valimised. Keskerakond kaotas valimistel parlamendis 10 kohta ning aseesimees ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on selle tõttu teatanud kavatsusest esimeheks kandideerida.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: