Kolmanda nimetamiskomitee liikme valib ilmselt Eesti 200

Eesti 200.
Eesti 200. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Rahandusminister Annely Akkermann ütles, et kui esialgu pidi nimetamiskomitee kolmanda liikme esitama Isamaasse kuuluv justiitsminister, siis ilmselt vaatab valitsus otsuse ümber ning tõenäoliselt teeb seda mõni Eesti 200 minister.

"Kirjutasin novembrikuus eelnõu valitsusele, et kolme kuu pärast lõppevad nimetamiskomitee teatud liikmete volitused. Valitsus otsustas, et uued liikmed nimetavad rahandusminister, majandus- ja taristuminister ja justiitsminister," kirjeldas Akkermann.

Uue koosseisu kinnitamisel kujunes probleemiks Isamaa välja pakutud Jüri Raatma kandidatuur, mille Raatma vastuseisu avalikuks tulekul taandas. Akkermann märkis, et koalitsioonipartnerid ei olnud Isamaa kandidaadile otseselt vastu, kuid ta ei täitnud riigivaraseaduses liikmele kehtestatud nõudeid.

Nimetamiskomitee saab taas teovõimeliseks, kui valitsus nimetab ametisse uue koosseisu. "Jurist ma ei ole ja ei oska öelda, kas justiitsminister peab esitama uue nimi või teeb valitsus oma korralduse ringi ja ütleb, et mõni teine minister peab nimetama selle puuduoleva nime," ütles Akkermann.

Akkermanni hinnangul ei tohiks sellega mitu kuud minna.

Kuna esialgu esitasid kandidaadid Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja Isamaa minister, siis tõenäoliselt palub valitsus uue kandidaadi nimetada Eesti 200 ministril.

"Kui nüüd anda justiitsministrile, siis põhimõtteliselt Reformierakonna minister saaks nimetada oma nime. Meil on uus koalitsiooniparter, tõenäoliselt valitsus muudab seda korraldust ja palub nimetada puuduoleva nime kolmandal, uuel koalitsioonipartneril," ütles Akkermann.

Riigi osalusega ettevõtete nõukogude nimetamiskomitee volitused lõppesid jaanuari lõpul. Uue koosseisu kinnitamiseni tegelevad nimetamiskomitees kiireloomuliste küsimustega sinna ameti järgi kuuluvad kaks kantslerit. 

Nimetamiskomitee eelmisesse koosseisu kuulusid tööandjate keskliidu ettepanekul Toomas Tamsar, toonase majandus- ja taristuministri Taavi Aasa ettepanekul Kaido Padar, rahandusminister Martin Helme ettepanekul parteikaaslane Argo Luude ning justiitsminister Raivo Aegi ettepanekul parteikaaslane Reet Roos.

Valitsuse moodustatud nimetamiskomitee ülesanne on teha äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile ettepanekuid nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, samuti nõukogu liikmete arvu ja neile makstava tasu kohta.

Riigi osalusega äriühingute nõukogudes on kokku ligikaudu 120 nõukogu liiget

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Otse uudistemajast", intervjueeris Anvar Samost

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: