ERR Ukrainas: sõjapidamise kõrval viib Ukraina armee läbi õppusi

Foto: ERR

Sõjapidamise kõrval viib Ukraina armee läbi regulaarseid õppusi nii uutele kui ka kogenud võitlejatele. "Aktuaalse kaamera" võttegrupp käis vaatamas, kuidas võitluseks valmistutakse.

Harjutusväljakule on kogunenud Zaporižžja territoriaalkaitse brigaadi võitlejad.

"See töö peab olema maksimaalselt meeskondlik. Kogu tegevus töötatakse läbi väga kõrgel tasemel. Seda meie sõdurid oskavad, sest iga päev nad suurendavad oma võimekust. Tulistamist, manöövreid, ka sellistes rasketes oludes nagu linnad. Hoonete puhastamine vaenlasest on linnalahingute element," lausus "Mehaanik" Zaporižžja territoriaalkaitse brigaadist.

"Praegu käib maastiku puhastamine vaenlasest Zaporižžja oblastis. Meie divisjon harjutab polügoonil vastase hävitamist. Oodatud vastupealetungi otsustab ainult kindralstaap, meie kõrgeim sõjaväejuht Zalužnõi," ütles "Discus".

"See kõik pole enam nii hirmus. Esimesed päevad oli võib-olla hirm. Enamikul võitlejatest oli mingi hirm. Praegu seda juba enam pole, me oleme jõudnud juba kõrgemale tasemele. Palju kõrgemale vastasest, seetõttu meil hirmu enam pole," lausus "Adam".

Kaitsjate seast hakkab silma ka mehi, kes ei ole enam oma esimeses nooruses.

"49 aastat olen vana. Olen esimesest päevast armees, vabatahtlikuna. Algas sõda, juba järgmisel päeval saime relvad. Donetski suunal olen olnud, Zaporižžjas, Nikopolis. Inimesi meil jätkub. Palju on veel selliseid, kes tahaks armeega liituda, kuid neid ei võeta. Mõnel on probleemid tervisega või ei ole veel nii palju inimesi vaja," ütles "Fil".

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: