Melbourne on nüüd Sydney asemel Austraalia suurim linn

Melbourne Austraalias
Melbourne Austraalias Autor/allikas: Melbpal/Wikimedia Commons (CC-BY-SA-4.0)

Melbourne on nüüd Austraalia suurim linn, kuna linna rahvastiku hulka arvestati ka lähedal asuv Melton. Seni oli Austraalia suurim linn Sydney. Kumbki linn pole Austraalia pealinn.

Austraalia kaks suurlinna Melbourne ja Sydney on pikalt olnud rivaalid ning seetõttu otsustati 20. sajandi alguses, et Austraalia pealinnaks ei saa kumbki ning rajatakse hoopis Canberra linn, kus paikneb siiani Austraalia valitsus. Viimaste andmete kohaselt on Melbourne nüüd Austraalia suurim linn, teatas The Times.

Melbourne'i kasv Austraalia suurimaks linnaks üllatas ka Austraalia statistikaametit, kuna veel jaanuaris prognoositi, et suurima linna tiitlit kannab edasi Sydney. Tollal avaldatud hinnangu kohaselt oleks Melbourne'i elanikkond kasvanud Sydney omast suuremaks alles 2031. aastal. Varem hinnati, et Melbourne kasvab Sydneyst suuremaks juba 2026. aastal, kuid linna elanikkond kahanes koroonapandeemia ajal 1,6 protsenti, mistõttu prognoose muudeti.

Melbourne sai Austraalia suurimaks linnaks, kuna linna elanikkonna hulka arvestati ka lähedal asuv Melton. Koos Meltoniga on Melbourne alates 2018. aastast olnud Austraalia suurim linn.

Melbourne'i elanikkond kasvab 2032.–2033. aastaks ligikaudu 6,1 miljoni elanikuni. Selle prognoosi eeldus on linna piiri muutus. Sydney rahvaarv peaks samaks ajaks jõudma 6,06 miljoni inimeseni.

Samas jääb New South Walesi osariik, mille pealinn on Sydney, Austraalia suurimaks. Prognoosi kohaselt elab osariigis 10 aasta pärast 9,1 miljonit inimest. Victoria osariigi elanike hulgaks prognoositakse samas ajavahemikus 7,8 miljonit inimest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: