Michali sõnul märgib poliitikute osalus ettevõtetes usaldust Eesti vastu

Kristen Michal.
Kristen Michal. Autor/allikas: Raigo Pajula/Vabariigi Presidendi Kantselei

Paljud äsja ametisse astunud valitsuse liikmed on aktiivsed ka ettevõtluses ja investeerimises, näiteks on kliimaminister Kristen Michali ettevõtte omanduses mitme panga ja ka Merko Ehituse aktsiaid. Michali sõnul on tema osalused nii väiksed, et korruptsiooniriski pole ning sellised investeeringud Eesti ettevõtlusesse näitavad usaldust oma riigi majanduse tuleviku vastu.

Kristen Michalile kuulub 2013. aastal asutatud Rohelised Torud OÜ, mille kaudu on ta raha paigutanud Merko Ehituse, LHV Groupi, Coop Panga ja Enefit Greeni aktsiatesse.

2021. aasta aruanne näitab, et Rohelised Torud sai toona üle 56 000 euro puhaskasumit ja ettevõtte varade väärtus küündis ligi 156 000 euroni.

Lisaks on Michalil osalus veebiportaalide tegevusele keskendunud Ühendatud Kanalid OÜ-s, kuid ettevõttel, mille juhatuse liige on Reformierakonna kunagine peasekretär, nüüdseks poliitikast lahkunud Martin Kukk, ei ole viimasel ajal aktiivset äritegevust olnud.

Michal ütles ERR-ile, et korruptsioonivastase seaduse kohaselt võib teha toiminguid ja otsuseid, kui osalus on alla kümne protsendi – siis ei ole tegemist ettevõttega seotud isikuga.

"Minu osalused ettevõtetes on mikroskoopilised ja see piir ei paista selle eluaja jooksul kätte tulevat, aga ma ei kaota lootust. Kui peaks siiski tekkima mis tahes otsuse puhul kõhklusi, küsin pädevatelt ametiisikutelt üle ja/või müün osalused ja/või taandan selle otsuse tegemiselt, see on loogiline iga otsustaja puhul," sõnas Michal.

Ta lisas, et soovitab siiski Eesti inimestel ja eriti otsustajatel investeerida kohalikku majandusse ning börsil kaubeldavad aktsiad on selleks head.

"Otsustajate puhul sellised investeeringud Eesti ettevõtlusesse näitavad usaldust oma riigi majanduse tuleviku ja laiemalt ärikeskkonna suhtes," ütles kliimaminister.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: