Ehitushinnad tõusid aastaga ligi 13 protsenti

Kortermaja ehitus
Kortermaja ehitus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel tõusis ehitushinnaindeks selle aasta esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga 1,5 protsenti, võrreldes möödunud aasta sama ajaga aga 12,6 protsenti.

Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust otsekulude tasemel ja see jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Ülo Pauluse sõnul mõjutas ehitushinnaindeksit esimeses kvartalis võrreldes 2022. aasta sama ajaga eelkõige materjalide kallinemine, mis andis 68 protsenti indeksi kogutõusust.

Eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes suurenesid kulutused tööjõule 1,8 protsenti, mehhanismidele 2,2 protsenti ja materjalidele 1,3 protsenti, täpsustas Paulus.

Puidu- ja metallihinnad ning nendest valmistatud toodete hinnad pöördusid valdavalt langusesse.

Ehitushinnaindeksi muutus Autor/allikas: Statistikaamet

Ehitushinnaindeksi arvutamisel võetakse arvesse eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: