Tartu südalinna hoone põlengu asjaolud selguvad kriminaalmenetluses

{{1682091600000 | amCalendar}}
Foto: Michael Cole/ERR

Neljapäeva õhtul Tartu südalinnas Kompanii 10 majas tekkinud tulekahju asjaolusid hakkab välja selgitama politsei.

Tartu südalinnas eile õhtul puhkenud tulekahjus sai tõsiselt kannatada katus ja katusekorrus, kuid hoones tegutsenud linnaraamatukogu ja pitsarestoran pääsesid halvimast.

Kompanii 10 hoone teisel korrusel on Tartu linnaraamatukogu direktsioon ja komplekteerimisosakond. Põleng algas veidi pärast kaheksat ehk mõni minut pärast seda, kui viimased töötajad olid lahkunud.

Kustutustööde käigus said raamatukogu ruumides märjaks paljud uued raamatud, kuid enamik neist on võimalik päästa. 

"Umbes tuhatkond raamatut oleme siia kuivama toonud. Nendest suurem osa on võimalik päästa. Näiteks raamatul on küll veekahjustused peal, aga ta on ka pärast kasutatav. Selles mõttes me oleme optimistlikud, et siit ruumist suurem osa raamatuid läheb veel kasutusse," rääkis Tartu linnaraamatukogu asedirektor Ülo Treikelder.

Keldrikorrusel tegutsev restoran La Dolce Vita ei saanud põlengus kannatada ja ootab päästeametilt luba tööd jätkata.

Lõuna päästekeskuse teatel vaatasid reedel esmalt sündmuskoha üle päästekeskuse menetlejad ja et tegu oli väga ulatuslikku varakahju tekitanud põlenguga, võttis uurimise üle politsei. Alustatud on kriminaalmenetlust.

Kompanii 10 maja on muinsuskaitse all.

Päästeameti kinnitusel lõplikud kahjud alles selguvad.

"Katus on muidugi väga tõsiselt kannatada saanud, katusekorruse alused ruumid – sealt allapoole õnnestus tuli takistada. Veekahjustus ruumidel paraku siiski on, seal olid ka raamatukogu ruumid. Sadakond raamatut ja arvutitehnika sai kannatada. Ühe ettevõtte ruumid olid seal, aga need kahjud selguvad," rääkis lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: