Fotod: riigikogus toimus lahtiste uste päev

Riigikogu tähistas laupäeval 104. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga, mis oli tänavu pühendatud suvisele noorte laulu- ja tantsupeole "Püha on maa" ning liikumisaastale.

Riigikogu lahtiste uste päeval käis Toompea lossi, parlamendi töö ja saadikutega tutvumas enam kui 5000 külalist. Huvilisi oli ka paljudest välisriikidest.

Riigikogu lahtiste uste päev algas Nõmme muusikakooli brassansambli Tärkamine kontserdiga Toompea lossi rõdul. Külalisi tervitas riigikogu esimees Lauri Hussar.

Terve päeva jooksul toimusid Toompea lossis ekskursioonid, fraktsioonides saab kohtuda vastvalitud saadikutega ning avatud on pääs Pika Hermanni torni. Riigikogu liikmetest viivad ekskursioone läbi Eduard Odinets ja Anti Poolamets.

Konverentsisaalis toimus riigikogu, koolide ning noorte laulu- ja tantsupeoliste võistkondade vaheline traditsiooniline mälumäng. Riigikogu võistkondadesse kuulusid parlamendiliikmed Arvo Aller, Andrei Korobeinik, Jevgeni Ossinovski, Marek Reinaas, Riina Solman ja Timo Suslov.

Liikumisaasta puhul oli üles seatud Liikuma Kutsuva Kooli ja Eesti paralümpiakomitee praktilised töötoad ning Eesti tervisemuuseumi ja Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi tegevusalad.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust lahtiste uste päevaga, mis toimub tänavu 23. korda.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: