Pühapäeval tõuseb õhutemperatuur 20 kraadi lähedale

Foto: Ken Mürk/ERR

Eesti ilma pikalt kuivana hoidnud kõrgrõhuala levib pühapäeval Läänemerelt üle Baltimaade aeglaselt ida suunas, seejärel laieneb Skandinaaviast Läänemerele madalrõhkkonna idaserv, mille ees hakkab lõunasse pöörduv tuul järk-järgult tugevnema ja toob sooja juurde. Päeva jooksul lisandub ka pilvi, aga ilm püsib kuiv.

Öö vastu pühapäeva on Eestis selge või vähese pilvisusega. Kohati on udu. Puhub valdavalt läänekaare tuul 1 kuni 6, rannikul 3 kuni 8 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi, rannikul on sooja kuni 8 kraadi.

Hommik on päikesepaisteline. Puhub lõunakaare tuul 1 kuni 6, rannikul puhanguti kuni 10 meetrit sekundis. Õhutemperatuur tõuseb +4 kuni +10 kraadini.

Päeva peale lisandub pilvi, aga ilm püsib sajuta. Tuul puhub lõunakaarest 3 kuni 8, puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Sooja tuleb 14 kuni 19, tuulele avatud rannikul 7 kuni 10 kraadi.

Esmaspäeval liiguvad üle Lääne- ja Põhja-Eesti vihmahood. Ida- ja Lõuna-Eesti püsib kuiv. Öösel on sooja 5 kuni 11, päeval Lääne-Eestis 8 kuni 14, ida pool 14 kuni 20 kraadi.

Teisipäeva ööks vihmahood lahkuvad, päeval jõuavad merelt Lääne- ja Kesk-Eestisse järgmised. Öösel on sooja 5 kuni 10, päeval saartel 9 kuni 15, mandril 13 kuni 19 kraadi.

Kolmapäeval levib üle maa läänest itta tihedam vihmasadu, mille järel õhk jaheneb tuntavalt. Sooja on 4 kuni 9 kraadi, Eesti idaservas jõuab õhutemperatuur ennelõunal veel tõusta 15 kraadi ümbrusesse.

Neljapäeval võib vihmaga koos ka lörtsi tulla. Õhk jahtub hommikuks kohati 0 kraadini, päevamaksimumid enam eriti üle 10 kraadi ei trügi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: