Austraalia plaanib arendada kodumaist relvatootmist

Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/ADF/CPL Brodie Cross

Austraalia valitsus kavatseb järgida riigi kaitsestrateegia ülevaates soovitusi, mille alusel eelisarendatakse kaugmaa täpsuslaske võimekust ning kodumaist relvatootmist.

Strateegia ülevaates tõdetakse, et USA ei ole enam Vaikse ja India ookeani ruumis unipolaarne liider ning USA ja Hiina teraval konkurentsil on konflikti potentsiaal.

Hiina on pärast teist maailmasõda suurendanud sõjaväge ja ei ole läbipaistev oma kavatsustes, seisab raportis. Tasakaaluks on vaja suurendada koostööd USA, aga ka Jaapani, India ja teiste piirkonna riikidega, seisab valitsusele esitatud soovitustes.

Kaitse-eelarve planeerimisel arvestatakse soovitustega, mis läheb lisaks maksma 19 miljardit Austraalia dollarit.

"Meie kaitsepoliitika ei sobi enam praeguse aja tingimustele. Seega esimest korda 35 aasta jooksul muudame Austraalia kaitseväe eesmärke, mida on kokku viis. Esiteks, kaitsta riiki ja lähipiirkonda. Teiseks, heidutada tõkestamisega igat vastast, kes proovib näidata jõudu Austraalia või meie huvide vastu põhjasuunas. Kolmandaks, kaitsta Austraalia majandusühendusi piirkonnas ja maailmas. Neljandaks, koos partneritega tagada kollektiivne julgeolek Indo-Vaikse ookeani alal. Ja viiendaks, tagada koos partneritega globaalse reeglitel põhineva korra alalhoid," selgitas Austraalia kaitseminister Richard Marles.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: