Kolmapäeval sajab hoovihma, võib tulla äikest

Foto: Ken Mürk/ERR

Kolmapäeval liigub Skandinaavia madalrõhuala aeglaselt põhja poole ning kui ennelõunal on idapoolsetes maakondades veel suviselt soe, siis pärastlõunal jõuab Baltimaade ja Soome kohale külm front, mis toob kaasa tihedama vihmasaju ja õhutemperatuuri languse.

Öö vastu kolmapäeva on Ida-Eestis selge või vähese pilvisusega ja sajuta, Lääne-Eestis on aga pilvisem ning kohati sajab hoovihma. Paiguti on ka udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2 kuni 8 meetrit sekundis ja termomeeter näitab Kesk-Eestis 3 kuni 5 kraadi, mujal 5 kuni 9 kraadi.

Hommikul on Ida-Eestis valdavalt selge, Kesk-Eestis vahelduv pilvisus ning Lääne-Eestis peamiselt pilves. Üksikutes kohtades võib ka hoovihma sadada ning kohati on udu. Tuul puhub lõunakaarest 3 kuni 8 meetrit sekundis ja õhutemperatuur ulatub maksimaalselt 12 kraadini, rannikul 9 kraadini.

Päev peale pilvisus kõikjal tiheneb. Mitmel pool sajab hoovihma ning on äikest. Pärastlõunal levib saartelt tihedam vihmasadu mandrile. Tuul puhub Lääne-Eestis lõuna- ja edela suunast kiirusega 3 kuni 7 meetrit sekundis. Ida-Eestis on aga muutliku suunaga tuul 2 kuni 6 meetrit sekundis, kuid äikese ajal on ka tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur saartel ja läänerannikul 6 kuni 13 kraadi, mujal kuni 18 kraadi. Jätkuvalt on üleval tuleoht.

Järgnevatel päevadel jahedad kevadilmad jätkuvad ning igapäevaselt on ka kohati hoovihmavõimalus. Õhutemperatuur on öisel ajal vahemikus -1 kuni +6 ning päevasel ajal 4 kuni 12 kraadi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: