Kolmapäev tuleb jahe ja kohati sajab hoovihma

Foto: Ken Mürk/ERR

Kolmapäev tuleb vahelduva pilvisusega, päeva jooksul sajab mitmel pool hoovihma. Kuuprognoosi kohaselt jõuab soe meieni alles mai viimasel kolmandikul ning kolmapäeval ulatub temperatuur kohati 12 kraadini.

Teisipäeval liikusid madalrõhkkonnad Soome ja Itaalia kohal, mis tekitas justkui vihmase vöötme üle Itaalialt üle Kesk-Euroopa ja Baltimaade Soomeni välja. Kui muidu jäid täna õhutemperatuurid igal pool Euroopas võrdlemisi tagasihoidlikuks, siis ainsana sai tõeliselt sooja suveilma nautida kõrgrõhkkonna mõjuväljas Pürenee poolsaarel ja Prantsusmaa lõunaosas. 

Kolmapäeval saabub põhjast Eesti poole aga veelgi külmem õhumass ja Soomest Valgele merele liikuv madalrõhuala jääb veel edelaservaga üle Soome ja Baltimaade. See toob kaasa vihma ja lörtsi ning Skandinaavias ka lund. Neljapäeval madalrõhuala eemaldub ning Skandinaaviasse jõuab Norra merelt kuivema õhuga kõrgrõhuala. Seega sajud jäävad küll harvemaks, aga kui sajab, siis peamiselt lörtsi ja lund ning sajupiirkond piirdub Soome ja Baltimaadega.

Öö vastu kolmapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Puhub läänekaare tuul 3-12, puhanguti kuni 17 m/s. Pärast keskööd järk-järgult nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1 kuni 3 kraadini ning rannikul võib ulatuda kuni 5 kraadini.

Kolmapäeva hommikul on pilvisus muutlik, kuid sadu ei tule. Tuul puhub läänekaarest 3-11, Virumaa rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur jääb 4 ja 6 kraadi vahele.

Päev jätkub vahelduva pilvisusega. Mitmel pool sajab hoovihma. Sekka tuleb ka rahet ning  kohati võib olla äikest. Puhub läänekaare tuul 3-9, puhanguti kuni 13 m/s. Sajuhoogudes on aga ka tugevamaid puhanguid. Termomeeter näitab 9 kuni 12 kraadi. Sajuhoogudes jääb see 5 kraadi ümber.

Kuni töönädala lõpuni on sajune ning taevast langeb sademeid nii vedelalt kui tahkelt. Nädalavahetus toob kuivemad ilmad, kuid õhk püsib kuni nädala lõpuni jahe. Öine temperatuur ulatub -5 kuni 3 kraadini, päevane 3 kraadist kuni 11 kraadini.

Kuna maapinnal langeb temperatuur veelgi madalamale, siis võivad miinused paiguti ulatuda kuni 8 kraadini, seda eriti sisemaal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: