Euroopas vahistati üle saja 'Ndrangheta maffia liikme

Itaalia Carabinieri politseiauto
Itaalia Carabinieri politseiauto Autor/allikas: SCANPIX/Miguel MEDINA/AFP

Mitmes Euroopa riigis vahistati üle saja 'Ndrangheta maffia liikme, keda kahtlustatakse relvade ja narkootikumide smugeldamises ning rahapesus.

Peale kolmeaastast juurdlust arreteerisid Itaalia ja Saksa politseijõud rohkem kui 100 'Ndrangheta liiget. 'Ndrangheta on Lõuna-Itaalia Calabria päritolu kriminaalne organisatsioon. Vahistatud kriminaale kahtlustatakse rahapesus, maksudest kõrvalehoidmises, pettuses, narkootikumide smugeldamises, maffia-tüüpi kriminaalse organisatsiooni kuulumises ning relvade omamises ja vahendamises. Vahistamised toimusid peale Itaalias ka Belgias, Saksamaal, Hispaanias ja Portugalis.

Arreteerimisele eelnes koordineeritud eelmainitud riikide ühisjuurdlus, vahendas Reuters. Itaalia ja Belgia juurdluse tulemusena hinnati, et 'Ndrangheta smugeldas 2019. aasta oktoobrist 2022. aasta jaanuarini 25 tonni kokaiini Calabria provintsist Belgiasse, Madalmaadesse ja Lõuna-Ameerikasse.

'Ndrangheta on nüüdseks Cosa Nostra asemel Itaalia kõige võimsaim maffiagrupeering ning üks suurimaid kriminaalseid organisatsioone maailmas. Organiseeritud kuritegevus moodustab Itaalia majandusest eri hinnangute kohaselt ligikaudu üheksa protsenti. Peale Calabria päritolu 'Ndrangheta on tuntumad Itaalia kriminaalsed organisatsioonid Cosa Nostra Sitsiilias ja Camorra Napolis, selgitas eelmisel sügisel Bloomberg.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: