Briti luure: mullu lahkus Venemaalt üle miljoni inimese

Tänav Brjanski oblastis Venemaal.
Tänav Brjanski oblastis Venemaal. Autor/allikas: Kirill KUDRYAVTSEV / AFP/Scanpix

Eelmisel aastal lahkus Venemaalt üle miljoni inimese, mis tekitas suurima tööjõupuuduse alates 1998. aastast, kirjutas Briti kaitseministeerium viitega luureraportile.

Raporti kohaselt korraldas Vene keskpank küsitluse 14 000 tööandja hulgas ning leidis, et töötajate arv on madalaimal tasemel alates 1998. aastast.

"Viimase kolme aasta jooksul on Venemaa elanikkond vähenenud Covid-19 ja Ukraina-vastase agressiooni tõttu oodatust rohkem kui kahe miljoni inimese võrra. 2022. aastal lahkus riigist kuni 1,3 miljonit inimest, nende seas palju noori ja hea haridusega inimesi arenenud tööstusharudest," märgiti teates.

Vene kommunikatsiooniministeeriumi andmetel lahkus eelmisel aastal Venemaalt umbes 10 protsenti IT-sektori töötajatest ega naasnud kodumaale.

"Mobilisatsioon, ajalooliselt kõrge väljaränne, elanikkonna vananemine ja vähenemine piiravad tööjõu pakkumist. Tõenäoliselt vähendab see Venemaa majanduse võimalikku kasvu ja võib veelgi õhutada inflatsiooni," märkis ministeerium.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: