FT: Brüssel plaanib karistada Vene sõjamasinat toetavaid Hiina firmasid

Euroopa liidu lipp
Euroopa liidu lipp Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ajaleht Financial Times kirjutab, et Euroopa Komisjon tegi ettepaneku kanda musta nimekirja seitse Hiina firmat, mis toetavad Venemaa sõjamasinat. Komisjoni ettepanek võib Euroopa Liidu (EL) ja Hiina suhteid pingestada veelgi.

Seitse Hiina firmat, mida süüdistatakse relvades kasutatava varustuse müümises, on kantud uude sanktsioonide paketti, teatas Financial Times

USA on juba mõned Hiina firmad musta nimekirja lisanud. Brüssel on siiski vältinud Hiina karistamist. Sanktsioonide kehtestamine vajab kõigi 27 Euroopa Liidu liikmesriigi heakskiitu.

"Võttes arvesse Venemaa sõjalise ja tööstusliku kompleksi jaoks kasutatavate elektrooniliste seadmete olulist rolli Ukraina-vastase agressioonisõja toetamisel, siis on asjakohane kaasata ka teatud üksused kolmandatest riikidest, samuti teatud Venemaa üksused, mis on seotud Venemaa sõjalise ja tööstusliku kompleksi jaoks vajalike elektroonikakomponentide tootmise ja tarnimisega," seisab komisjoni sanktsioonide ettepanekus. 

Financial Timesi teatel teeb Brüssel ettepaneku lisada sanktsioonide nimekirja ka mõned Iraani ettevõtted. EL püüab samuti tagada , et riigid ei hiiliks kõrvale Moskva-vastastest sanktsioonidest. EL plaanib piirata teatud kaupade müüki kolmandatesse riikidesse, kui diplomaatiline surve nende tegevust ei muuda. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: