Läti peaminister tahab riigifirmad viia börsile

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Läti meedia teatas esmaspäeval, et peaminister Krišjanis Karinš tahab, et valitsus arutaks riigifirmade börsile viimist.

Karinši sõnul arutab valitsus riigifirmade börsile viimise küsimust järgmisel nädalal. Läti meedia teatel puudub aga võimuliidul selle küsimuse osas üksmeel, vahendas LSM

Karinši sõnul ei tähenda see riigifirmade erastamist, börsile läheksid riigiettevõtete vähemusosalused. Pole veel selge, millised ettevõtted börsile läheksid. 

Karinši sõnul on Lätis riigifirmade tegevuse üle liiga suur poliitiline mõju, mis takistab nende firmade arengut.  "Sellest süsteemist vabanemine aitab kaasa majanduse arengule," ütles Karinš. 

Majandusminister Ilze Indriksone ütles, et riigil ja omavalitsustel on ettevõtteid, mida saab börsil noteerida. Indriksone sõnul ei läheks kohe börsile sellised ettevõtted nagu Läti Riigimetsad ja Latvenergo. 

Läti kaalus oma kapitaliturgu elavdada ka 2018. aastal. Siis oli riigi peaminister Māris Kučinskis. Lõpuks pidi valitsus sellest plaanist siiski loobuma. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: