Rahahädas Hiina kohalikud omavalitsused pöördusid Lähis-Ida riikide poole

Hiina suurlinn Shenzhen
Hiina suurlinn Shenzhen Autor/allikas: SCANPIX/AFP/PETER PARKS

Ajaleht Financial Times kirjutab, et rahapuuduses Hiina kohalikud omavalitsused meelitavad riiki Lähis-Ida riiklikke investeerimisfonde. Pandeemia räsis Hiina majandust ja võimud otsivad juurde uusi sissetulekuallikaid.

Hiina kohalikud ametnikud on pidanud kõnelusi Katari, Saudi Araabia ja Abu Dhabi investeerimisfondidega. Hiina laiendab Lähis-Ida riikidega majanduslikke ja diplomaatilisi sidemeid, vahendas Financial Times

"Need riiklikud investeerimisfondid tahavad Hiinasse rohkem investeerida ja me peame tooma juurde investoreid," ütles üks Hiina kõrge ametnik. 

Shenzheni, Guangzhou, Chengdu linnad ja teised kohalikud omavalitsused lõid sel aastal fondid, et hankida raha Pekingi jaoks tähtsatesse sektoritesse. Hiina võimud tahavad riigis arendada kiibitööstust, biotehnoloogiat ja kõrgtehnoloogilist tootmist. Guangzhou võimud üritavad koguda 29 miljardit dollarit. 

"Mitmed kohalike omavalitsuste esindajad on viimaste kuude jooksul pöördunud Lähis-Ida fondide poole, et leida juurde raha investeeringuteks biotehnoloogiasse, taristusse," ütles üks kõrge ametnik. 

Pandeemia räsis Hiina majandust ja võimud otsivad juurde uusi sissetulekuallikaid. 

"Kohalike omavalitsuste rahaline olukord muutus pandeemiast tingitud piirangute tõttu nii halvaks, et me ei suuda isegi riigiteenistujatele palka maksta," ütles üks Hiina ametnik.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: