Otse kell 10: riigikogu jätkab esmaspäeval pooleli jäänud istungit

Riigikogu teisipäevane tööpäev algab sealt, kus see möödunud südaööl katkes, kuna opositsiooni käivitatud obstruktsioonitaktika tõttu ei jõutud esmaspäeval üheksa tunni jooksul kinnitada alanud töönädala päevakorda. Kell 10 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Kui päevakord saab kinnitatud, peaks algama valitsuse algatatud perehüvitiste seaduse ning perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise esimene lugemine. Seadusemuudatustega vähendatakse vähem kui aasta tagasi kokku lepitud lasterikka pere toetusi.

Riigikogu liikmete arupärimisele suurperede toetuste vähendamise ja perehüvitiste vajaduspõhisuse kohta vastab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Teisipäeval saab riigikogu istung kesta kella 13-ni.

Riigikogu opositsioonierakonnad asusid esmaspäeval takistama peretoetuste kärpimist ja maksumuudatusi sätestavaid eelnõusid. Kolme erakonna - EKRE, Isamaa ja Keskerakonna - obstruktsioon on seni suuremahulisem omataoline aktsioon, mille tulemusena jäi esmaspäeval parlamendi nädala päevakord kinnitamata.

Opositsioonisaadikud asusid esmaspäevase istungi rakendamise ajal ministritele arupärimisi esitama. Riigikogu esimees Lauri Hussar lõpetas esmaspäevase istungi kell 23.58, olles selleks ajaks vastu võtnud 63 eelnõu ja 64 arupärimist. Riigikogu juhatus otsustab nende edasise menetlemise vastavalt riigikogu kodu‑ ja töökorra seadusele.

Selle nädala päevakord jäi seega kinnitamata ja valitsusel ei õnnestunud ka näiteks oma maksumuudatuste kobareelnõud üle anda.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: