Otse kell 14: peretoetuste muutmise arutelu sotsiaalkomisjonis

Sotsiaalkomisjon arutab täna kell 14 toimuval avalikul istungil eelnõu, millega plaanitakse suurendada elatisabi suurust ja vähendada vähem kui aasta tagasi kokku lepitud lasterikka pere toetusi. Avalikku istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Istungil osalevad Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja, SA Pere Sihtkapital, MTÜ Õiglase Riigi Nimel, Eesti Lasterikaste Perede Liidu, Lastekaitse Liidu, SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ning Eesti Naisteühenduste Ümarlaua Sihtasutuse esindajad.

Valitsuse algatatud perehüvitiste seaduse ning perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (17 SE) esimene lugemine Riigikogu täiskogus oli plaanis eile, kuid istungi tööaja lõppemise tõttu selleni ei jõutud.

Eelnõu kohaselt suureneb alates 1. jaanuarist 2024 elatisabi, mida riik maksab lapsele juhul, kui elatist maksma kohustatud vanem elatist ei maksa või ei tee seda vajalikus mahus, 100 eurolt 200 eurole kuus. Eesti ühe vanemaga pered on võrreldes teiste peretüüpidega suurimas vaesuses – kolmandik üksikvanema leibkondadest elab suhtelises vaesuses.

Alates 1. jaanuarist 2024 on lasterikka pere toetuse suurus kolme kuni kuue lapse puhul 450 eurot kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 650 eurot kuus. Muudatustega kehtestatavad toetused on jätkuvalt suuremad, kui nad olid eelmisel aastal: kolme kuni kuue lapsega peredel 150 euro võrra ning seitsme ning enama lapsega peredel 250 euro võrra.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: