Elering ja Saksa süsteemihaldur uurivad riikide vahele merekaabli rajamist

Elering ja Saksamaa elektri süsteemihaldur 50Hertz allkirjastasid ühiste kavatsuste leppe, et uurida kahe riigi vahelise kuni 2000-megavatise võimsusega elektriühenduse ehitamise tehnilisi võimalusi ja tasuvust.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul soovib Elering välja selgitada, kas Eesti ja Saksamaa vaheline elektriühendus võiks tõsta siinsete merealade väärtust.

"Eestil on oluliselt rohkem meretuuleparkide arendamise ressurssi, kui meie enda varustuskindluse tagamiseks vaja on. Analüüsid näitavad meile, kas elektriühendus Saksamaa kui suure tarbimiskeskusega võimaldab tõsta siinset ekspordipotentsiaali Eesti tarbija raha kulutamata," ütles Veskimägi.

Kui mõjuanalüüsid näitavad Baltic WindConnectori nime kandva ühenduse tehnilist teostatavust ja tasuvust, esitavad ettevõtted projekti Euroopa süsteemihaldurite elektrivõrgu kümne aasta arengukavva, mille järel saab välja selgitada projekti rahastamise mudeli ja välise rahastuse kaasamise allikad. 

50Hertz tegevjuhi Stefan Kapfereri sõnul on Läänemeres väga suur avameretuuleparkide ja riikidevaheliste ühenduste arendamise potentsiaal ning Balti riikide tugevamad ühendused Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga on olulised nii kliimaneutraalsuseks kui ka energiajulgeoleku tagamiseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: