Konjunktuuriinstituudi juhiks sai Peeter Raudsepp

Peeter Raudsepp.
Peeter Raudsepp. Autor/allikas: Renee Altrov

Eesti Konjunktuuriinstituudi juhiks sai Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse endine juht Peeter Raudsepp.

Raudsepp on lõpetanud Tartu Ülikooli majanduse ja krediidi erialal ning tal on pikaajaline rahvusvaheline äriettevõtete juhtimise ja nõustamise kogemus, teatas kaubandus-tööstuskoda.

"Peeter Raudsepp on majanduse tervikpilti hästi hoomav kogenud juht, kes võtab EKI juhtimise üle ajal, mil vajadus kvaliteetsete andmete ning nende mõtestamise järele on erakordselt suur nii era- kui ka avalikus sektoris," ütles konjunktuuriinstituudi nõukogu esimees Mait Palts.

Raudsepp ütles, et majandusprotsesside selgitamine ja uuringuandmete analüüs on alati olnud EKI tugevuseks ning instituudi arvamused jäävad alati argumenteerituteks.

"Praeguses hüplikus majanduskeskkonnas on metoodilistele uuringutele rajanev informatsioon väga oluline nii ettevõtjaile kui meie majanduskeskkonda kujundavaile poliitikutele," ütles ta.

Konjunktuuriinstituut kogub, töötleb ja analüüsib majandusinformatsiooni nii, et selle põhjal saaks teha kvaliteetseid makro- ja mikromajanduslikke otsuseid. EKI müüb avaliku ja erasektori otsustajatele majandusinformatsiooni, mis aitab juhtidel ja ettevõtjatel langetada majandusotsuseid ja turul orienteeruda.

EKI tööde peamisteks tellijateks on ministeeriumid, riigiasutused ja Euroopa Komisjon. Instituudis töötab 16 inimest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: