Pühapäeval tõuseb õhusoe 24 kraadini

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeval liigub kõrgrõhkkonna kese ida suunas Venemaale, kuid Baltimaad jäävad veel selle mõjusfääri. Päev tuleb valdavalt päikesepaisteline ning suviselt soe. Esmaspäeval taandub kõrgrõhuala veelgi kaugemale itta, samas lõuna poolt läheneb tsüklon, mis toob Läänemere lõunarannikule tihedamad pilved ja suuremad sajud.

Öö vastu pühapäeva tuleb Eestis selge ja kuiv. Puhub tasane muutliku suunaga tuul ning sooja on 2 kuni 8, rannikul kuni 10 kraadi.

Hommikul on selge ja sajuta ilm. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul ning õhusooja on 10 kuni 14 kraadi.

Päev on päikesepaisteline, kohati pilverünkadega, kuid kuiv. Puhub valdavalt põhjakaare tuul, saartel lõunakaare tuul 2 kuni 7 meetrit sekundis. Plusskraade on termomeetril 19 kuni 24, samas rannikul kohati vaid 14 kraadi.

Uus nädal algab vähese pilvisusega ja sajuta, kuid juba teisipäeval pilvisus tiheneb ning hakkab sadama. Võib tulla ka äikest. Kolmapäevast pilvisus küll hõreneb, kuid hoovihmad jätkuvad. Kui esmaspäeval on sooja veel 20 kuni 24 kraadi, siis sealt edasi temperatuur pisut langeb, jäädes valdavalt alla 20 kraadi. Sams öökülmasid järgnevail päevil karta pole.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: