Kohtla-Järve kinomajast saab nüüd kirik

Kohtla-Järvel on vahetanud omanikku maja, kus kunagi oli kino ja praegu on kauplus, nüüd plaanitakse hakata seda kasutama kirikuna.

Eesti Täisevangeelne Kirik ostis Kohtla-Järve Järve linnaosa keskuses hoone, kus 1949. aastal avati kinoteater Pobeda, kuid mis Eesti taasiseseisvumise ajal muutus Virula kaubanduskeskuseks.

"Selles majas hakkasime juba 1993. aastal oma kirikuga esimesi jumalateenistusi pidama. Hiljem ostsid selle ärimehed ära ja kasutasid seda kaubanduskeskusena, turuna. Aga aasta tagasi pöördus omanik meie poole, teades, et soovime seda osta, ja tegi meile pakkumise. Rahastamine on vabatahtlikest annetustest ja lisaks võtsime pangalaenu," ütles Eesti Täisevangeelse Kiriku piiskop Oleg Pronin.

Linnaelanikud suhtuvad Kohtla-Järve Järve linnaosa keskusesse kiriku ilmumisse eri moodi.

"Arvan, et see pole selliseks asutuseks sobiv. See on linna keskus ja siia oleks vaja mõni meelelahutuskeskus teha," sõnas Valentina.

"See ei kujuta endast mingit ohtu. Kui nii on planeeritud, siis jumala eest, olgu siin siis kirik," ütles Viktor muheledes.

Piiskop Oleg Pronin mõistab, et kiriku avamine tekitab nii mõneski inimeses küsimusi, ja tema sõnul vastatakse neile hea meelega. Piiskop ütles, et edaspidi on plaanis maja lähedal korraldada linnaelanikele laatasid, üritusi, kontserte. Ühtlasi märkis ta, et elurütmi maja ümber ei taheta segada ja praegune tänavakaubandus jätkub.

"Plaanime luua klubisid, ringe, vabaajakeskuse lastele ja noortele ning loomulikult ka eakatele, et nad saaksid tulla meie juurde aega veetma, tassi kohvi jooma, juttu vestma ning hobidega tegelema," rääkis Pronin.

Endise kinohoone soetamine läks kirikule maksma 265 000 eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: