Neljapäeva pärastlõunast hakkab ilm järjest jahedamaks muutuma

Foto: Siim Lõvi /ERR

Öö vastu neljapäeva on mandril veel selge, saartel õhukese pilvekihiga, ka sajuta ning rahulik. Õhumass on soe ja temperatuur jääb viie kraadi piirist kõrgemale. Hommikul jõuab madalrõhulohk saartele ja päeval mandrile. Suurt sadu see ei too, aga mõnes kohas rabina vihma siiski annab.

Öö vastu neljapäeva on enamasti selge ja rahulik. Õhutemperatuur on 6 kuni 11, rannikul kuni 14 kraadi.

Hommik on õhukese pilvekihiga ja kuiv. Edela- ja lõunatuul  on sisemaal nõrk, rannikul mõõdukas. Õhutemperatuur on 13kuni 18 kraadi.

Päeval vaheldub päike pilverünkadega. Mõnes kohas sajab hoovihma. Tuul puhub läänekaarest 3 kuni 9, iiliti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 15–16 kraadist Lääne-Eesti rannikualadel 18 kuni 22 kraadini sisemaal, ida pool on sooja kuni 25 kraadi, pärastlõunal algab Eesti läänetiivas jahenemine. 

Reede päeval liigub üle Eesti madalrõhulohk ühes vihmahoogudega, äikest võib ka olla. Temperatuur kerkib veidi üle 15,  Lõuna-Eestis 20 kraadini.

Laupäeva ööks teeb kõrgrõhuala taeva selgeks ja maapinna lähedal võib temperatuur null kraadinid langeda. Pilverünkadega päev on olulise sajuta. Õhusooja on 12 kuni 17 kraadi, tugev lääne- ja loodetuul lisab jahutust.

Pühapäeva öö on selge ja väga jahe. Päev on mõne vihmahooga. Õhusoe kerkib 20 ümbrusse ja kraad-kolm ülegi.    

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: