Renoveeritud Magdaleena polikliinik avatakse 30. mail

Ida-Tallinna keskhaiglale (ITK) kuuluv Magdaleena polikliinik ehitati uueks ning avatakse tervisemaja nimega mai eelviimasel päeval.

Magdaleena tervisemajas algavad juunis ambulatoorsete eriarstide ja -õdede vastuvõtud ning uutesse ruumidesse kolivad perearstikeskused ja perekool.

Magdaleena tervisemaja hoone renoveeriti, soojustati ja ajakohastati ning see sai juurde 229 ruutmeetrit lisapinda endiste siseõuede arvelt, kus nüüd asuvad aatriumid ja patsientide ootealad.

Esimesel korrusel hakkavad paiknema perearstikeskused. Sinna kolivad praegu ajutistel pindadel töötavad Magdaleena perearstikeskused ning Tõnismäe polikliiniku perearstid. Samal korrusel saab endale uued ruumid ka ITK perekool.

Teisele korrusele saavad uued ruumid kõik eriarstid ja -õed, kes kogu remondi ja ehituse ajal on patsiente vastu võtnud Magdaleena korpuse territooriumile püstitatud ajutises haiglalinnakus.

Renoveerimis- ja ehitustööd kestsid poolteist aastat. Haigla investeeris ehitustöödesse 8,4 miljonit eurot, millest 1,6 miljonit tuli Euroopa Liidu fondidest. Meditsiinitehnika uuendamisele kulus 120 000 eurot ning sisustusele ligi 400 000 eurot.

Ida-Tallinna keskhaigla on üks Eesti suurimatest haiglatest, mis koosneb seitsmest kliinikust. Möödunud aastal teenindati ITK-s ligikaudu 26 000 statsionaarse ravi ja 500 000 ambulatoorse külastuse patsienti. Haiglas töötab 2500 inimest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: