Al Shabaab ründas Aafrika Liidu rahuvalvajaid Somaalias

Aafrika Liidu rahuvalvajad Somaalias
Aafrika Liidu rahuvalvajad Somaalias Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Farah Abdi Warsameh

Islamistlikud terroristid ründasid Somaalias Aafrika Liidu rahuvalvajaid. Esialgsete teadete kohaselt on nii islamistide kui ka rahuvalvajate seas suured kaotused. Kummagi poole väiteid ei ole võimalik sõltumatult üle kinnitada.

Terroriorganisatsioon al Shabaab ründas Somaalias Aafrika Liidu rahuvalvajaid. Ühe Somaalia relvajõudude kapteni sõnul kandsid mõlemad pooled suuri kaotusi, vahendas Reuters.

Rünnaku alla sattus Aafrika Liidu rahuvalvebaas (African Union Transition Mission - ATMIS) Bulamareris, mis paikneb Somaalia pealinnast Mogadishust 130 kilomeetrit loodes. Rahuvalvajateks baasis olid Uganda kaitseväelased, kelle esindaja kinnitas Al Shabaabi rünnakut, kuid tema sõnul oodatakse ATMISe peakontorist ametlikku kinnitust. ATMIS teatas hiljem, et islamistid kasutasid rünnakus autopomme ja enesetaputerroriste. 

Aafrika Liidu rahuvalvajad on toetanud Somaalia föderaalvalitsust võitluses islamistega. Al Shabaab ise väitis, et nende korraldatud enesetapurünnaku tõttu hukkus 137 sõdurit. Samas on terroriorganisatsioon teatanud varem korduvalt, et nende rünnakutes on hukkunud rohkem inimesi kui ametlike andmete kohaselt.

Üks Somaalia sõjaväe kapten kinnitas Reutersile, et islamistid ründasid korraga nii Aafrika Liidu sõjaväebaasi kui ka Somaalia relvajõudude baasi. Kapteni sõnul kandis ka al Shabaab lahingutes suuri kaotusi. Neid väiteid ei ole võimalik sõltumatult üle kinnitada.  

Sotsiaalmeedias levivad ka pildid Al Shabaabi rünnakust Aafrika Liidu rahuvalvajate vastu.

Al Shabaab on alates 2006. aastast püüdnud Somaalia valitsust kukutada ning kehtestada riigis islamiseadust.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: