Lätis on hoki MM-i pronksi tõttu esmaspäeval riigipüha

Saksamaa, Kanada ja Läti lipud, kes saavutasid jäähoki MM-l vastavalt teise, esimese ja kolmanda  koha
Saksamaa, Kanada ja Läti lipud, kes saavutasid jäähoki MM-l vastavalt teise, esimese ja kolmanda koha Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Lehtikuva

Läti Seim otsustas pühapäeval toimunud erakorralisel istungil kuulutada esmaspäev erakorraliselt riigipühaks ehk vabaks päevaks. Läti saavutas pühapäeval meeste jäähoki maailmameistrivõistlustel kolmanda koha.

Läti parlamendis Seimis toetas pühapäeval 52 rahvasaadikut ettepanekut, mille kohaselt esmaspäeval, 29. mail, on erakorraliselt Lätis riigipüha ehk vaba päev. Läti alistas pühapäeval jäähoki maailmameistrivõistlustel Ameerika Ühendriikide meeskonna ning sai seega MM-l pronksi.

Hoolimata erakorralisest pühast ei jäeta esmaspäeval ära seni planeeritud koolieksameid. Esmaspäeval teevad 20 000 õpilast 9. klassi tsentraliseeritud läti keele eksami ning veel lisaks 900 õpilast teeb disaini ja tehnoloogia eksami, vahendas LSM.

Samuti ei jäeta ära ühtegi varem planeeritud meditsiinilist teenust ning ka Riia avalik transport töötab varem planeeritud rütmis.

Läti jäähokimeeskond saabub esmaspäeval tagasi Lätti Soomest, kus toimus mäng USA vastu. Läti jäähokifännidel on palutud mitte koguneda lennujaama, kuna koondise tarbeks on kavas eraldi üritus Läti vabadusmonumendi juures, mis algab kell 13.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: