Kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse asekantsleriks saab Susan Lilleväli

Susan Lilleväli.
Susan Lilleväli. Autor/allikas: Erakogu

Kaitseministeeriumi uueks kaitsevalmiduse asekantsleriks saab Susan Lilleväli, kes asub koordineerima kaitsevalmiduse ja kaitsetahte arendamise osakondade tööd, teatas ministeerium.

Lilleväljal on ligi seitsmeaastane kogemus kaitsevaldkonnas ning praegu on ta lõpetamas õpinguid Ameerika Ühendriikides National Defence Universitys, kus keskendub strateegilisele juhtimisele, riikliku julgeolekustrateegia kujundamisele ja väljatöötamisele ning selle elluviimisega seotud ressursside haldamisele.

Asekantslerina asub Lillleväli tööle 12. juunil.

Enne asekantsleri ametikohale asumist juhtis Lilleväli kaitseministeeriumi strateegilist kommunikatsiooni. Tal on kommunikatsioonijuhtimise magistri- ning ajakirjanduse ja kommunikatsiooni bakalaureusekraad Tartu Ülikoolist.

Varem on Lilleväli töötanud ka sotsiaalministeeriumis ja seejärel kaitseministeeriumis ministri nõunikuna.

"Eestis tuleb meil vähemate inimestega ära teha rohkem ja efektiivsemalt kui paljudes teistes riikides, mis riigi julgeoleku tagamisel nõuab valmidust ja teadlikku tegutsemist nii riigiasutustelt, kohalikelt omavalitsustelt, ettevõtjatelt kui ka üksikisikutelt. Meil on tugev kaitsetahe, mida peame hoidma ning pingutama järjest terviklikuma ühise valmiduse nimel, sest see on oluline osa meie sõnumist vastasele," ütles Lilleväli.

"Susani taust ja varasem kogemus annavad mulle täie kindluse, et oleme keerulisel ajal leidnud tugeva juhi selle valdkonna eestvedamiseks," ütles kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: