Salapärase laevaõnnetuse tõttu sai Itaalias surma mitu luureohvitseri

Maggiore järve uppus neli inimest
Maggiore järve uppus neli inimest Autor/allikas: SCANPIX/EPA/PURICELLI

Ajaleht The Telegraph kirjutab, et Itaalias Maggiore järvel toimunud salapärase intsidendi tõttu hukkusid endine Mossadi luureohvitser ja veel kaks Itaalia luureohvitseri. Võimude teatel põhjustas õnnetuse halb ilm.

Pühapäeva õhtul läks laev ümber ja uppumise tagajärjel suri neli inimest. Itaalia võimude teatel oli tegemist õnnetusega. Laev oli ülerahvastatud, seal oli kaheksa inimest rohkem kui lubatud. Kokku veetis laeval aega 18 endist või praegust luureohvitseri, vahendas The Telegraph

Mõned luureohvitserid said töö kaudu sõpradeks ja rentisid paadi, et tähistada sünnipäeva. 

Iisrael ja Itaalia püüavad tugevdada oma sidemeid küberjulgeoleku valdkonnas. Iisraeli meedia teatel oli uppunud Mossadi agent alles hiljuti läinud pensionile. 

Rooma teatas, et surma saanud 62-aastane Claudio Alonzi ja 53-aastane Tiziana Barnobi olid Itaalia luureohvitserid. Neljas hukkunu oli 50-aastane Venemaa kodanik Anna Božkova, kes oli laeva kapteni kaaslane. 

"Kaks luureosakonna töötajat võtsid osa meeleolukast kohtumisest, mis korraldati sünnipäeva tähistamiseks," teatas Itaalia julgeolekuteenistus. 

Itaalia uurijate sõnul põhjustas õnnetuse ilmastiku järsk muutus. Seda kinnitas ka pealtnägija. 

"Äkki läks taevas mustaks, hakkas tugevalt sadama ja kaldalt polnud enam peaaegu midagi näha," ütles pealtnägija. 

Ellujäänud ujusid kaldale või nad päästeti. Meedia teatel oli ellujäänute hulgas 10 Iisraeli luureohvitseri, kes saadeti kiiresti sõjaväelennukiga tagasi Tel Avivi. 

Maggiore järv on populaarne turistide sihtkoht, seal asuvad ka kuulsad Borromeo saared.  Järv asub Põhja-Itaalias ja Šveitsis. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: