Saksamaa sulgeb neli Vene konsulaati

Vene Föderatsiooni saatkond Saksamaa pealinnas Berliinis
Vene Föderatsiooni saatkond Saksamaa pealinnas Berliinis Autor/allikas: SCANPIX/Odd ANDERSEN/AFP

Saksa valitsus otsustas sulgeda riigis neli Vene konsulaati. Saksamaa otsus on vastusamm Moskva otsusele vähendada Saksamaa diplomaatiliste töötajate arvu Venemaal 350ni.

Saksa föderaalvalitsus reageeris Venemaa otsusele piirata Venemaal tegutsevate Saksa diplomaatide ülempiiri 350ni. Vastusammuna sulgeb Saksamaa neli Vene konsulaati, mis tuleb lõplikult sulgeda selle aasta lõpuks. Saksamaa jätab seega edaspidi töösse ainult ühe Vene konsulaadi, vahendas Der Spiegel.

Saksamaa sulgeb ka enda kolm konsulaati Kaliningradis, Jekaterinburgis ja Novosibirskis. Saksa välisministeeriumi teatel saavutatakse sedasi struktuurne ja isikkoosseisuline pariteet. Laupäeval selgus, et mitmed Saksa riigiteenistujad peavad Venemaalt lahkuma, kuna Venemaa otsustas piirata arvuliselt Saksamaa diplomaatiliste töötajate arvu riigis. Venemaa kehtestatud piirang hakkab kehtima juuni algusest.

Saksamaa ja Venemaa diplomaatilised suhted on alates Venemaa täieulatuslikust kallaletungist Ukrainale märgatavalt halvenenud ning kaks riiki on ka vastastikku diplomaate välja saatnud.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Der Spiegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: