Tallinna Vesi ei sõlmi enam uusi kastmisvee tagasiarvestuse lepinguid

Muru kastmine.
Muru kastmine. Autor/allikas: Anthony Lee / Unsplash

Tallinna Vee kastmisvee tagasiarvestusega enam liituda pole võimalik, kuid kehtivate lepingutega kasutajad saavad veel mõnda aega kanalisatsioonitasust vabastust.

Tallinna elamupiirkondade avalikes sotsiaalmeediagruppides tekkis arutelu, miks ei teatatud ette, et kastmisvee tagasiarvestamist pole enam võimalik taotleda.

Nimelt paigaldas üks Nõmme elanik kastmisvee tagasiarvestamiseks vajalikud konsoolid ja toruühendused, kuid liitumisavaldust esitades sai teada, et Tallinna Vesi kastmisvee tagasiarvestamist enam ei pakugi.

Tallinna Vee keskkonna ja jätkusuutlikkuse juht Priit Kappak põhjendas juhtunut sellega, et Tallinna Vesi alles mõtleb, millal tagasiarvestuse võimalus lõplikult lõpetada.

"Uusi lepinguid me tõesti enam ei sõlmi," kinnitas ta. "Neile, kellel on jõus olevad lepingud, tagasiarvestus veel mõni aeg kehtib ja seejärel anname pikemalt ette teada, kui tagasiarvestus lõppeb."

Kappaku sõnul piiratakse kastmisvee tagasiarvestust eelkõige seetõttu, et joogiveega pole muru ja peenarde kastmine jätkusuutlik.

"Kastmisvee tarbimine aasta-aastalt tõuseb ja joogivett põõsa alla visata pole mõtet," ütles ta.

Kappak lisas, et eelmise aasta seisuga kasutas tagasiarvestust ligi 800 ühendust ning viimase kolme aasta jooksul on kastmisvee kogused tõusnud peaaegu 50 protsenti.

Toimetaja: Karmen Kikas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: