Qatargate: Kaili tahab vabaneda reisipiirangutest ja minna tööle

Eva Kaili
Eva Kaili Autor/allikas: SCANPIX/AFP/SIMON WOHLFAHRT

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et korruptsioonis kahtlustatav Euroopa Parlamendi endine asepresident Eva Kaili soovib nüüd reisimise piirangute kaotamist, kuna tahab osaleda Euroopa Parlamendi istungitel Strasbourgis. Kaili vabanes hiljuti koduarestist, kuid ei tohi endiselt Belgiast lahkuda.

Hiljuti teatasid Belgia prokurörid, et Kaili pole enam koduarestis. Nüüd tahavad Kaili advokaadid, et ta saaks reisida väljapoole Belgiat, vahendas Politico

"Algatatud on menetlus piiravate tingimuste, eelkõige riigist lahkumise keelu kaotamiseks," ütlesid Kaili advokaadid Sven Mary ja Michalis Dimitrakopoulos. 

Dimitrakopoulos ütles, et Kaili soovib reisipiirangute tühistamist, kuna ta soovib juuni keskel osaleda Strasbourgis toimuval Euroopa Parlamendi täiskogu istungil. 

Vaatamata soovile tööle naasta, ei osalenud Kaili neljapäevasel Euroopa Parlamendi istungil Brüsselis. Advokaatide sõnul ei saanud Kaili istungil osaleda isiklike põhjuste tõttu. 

Belgia politsei pidas Kaili kinni eelmisel aastal. Kahtlustuste kohaselt on Kaili seotud Katari huvide esindamisega. Belgia võimud kahtlustavad, et Kaili sai Katarilt altkäemaksu.

Kaili külastas varem ka isiklikult Katarit ja kiitis sealset töötajate õiguste kaitset ajal, kui jalgpalli maailmameistrivõitluste eel oli riik sattunud võõrtöötajate halbade töötingimuste tõttu tugeva kriitika alla.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: