Harjutusväljade laiendamise pooldajaid on veidi enam kui vastaseid

Soodla harjutusväli.
Soodla harjutusväli. Autor/allikas: Kaitsevägi

Kaitseväe harjutusväljade laiendamist toetab 49 protsenti ja sellele on vastu 45 protsenti Eesti elanikest. Riigikantselei tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgus ka, et eestlastest vastajate seas on toetus laiendamisele kõrgem kui muust rahvusest vastajate seas.

Väitega, et teravnenud julgeolekuolukorras on Eesti kaitsevõime suurendamiseks oluline laiendada kaitseväe harjutusvälju, nõustus täiesti 24 protsenti ning pigem nõustus 25 protsenti.

Üldse ei nõustunud harjutusväljade laiendamisega 23 protsenti ja pigem ei nõustunud 22 protsenti. Kuuel protsendil vastajatest puudus seisukoht.

Eestlastest vastajatest toetas (täiesti + pigem) harjutusväljade laiendamist 62 protsenti ja vastu oli 33 protsenti.

Muust rahvusest vastajatest oli harjutusväljade laiendamise poolt vaid 22 protsenti ja vastu lausa 69 protsenti.

Harjutusväljade laiendamist pooldavad keskmisest sagedamini 15–24-aastased ning 75-aastased ja eakamad Eesti elanikud ning kõrge sissetulekuga inimesed.

Selle vastu on keskmisest sagedamini 50–64-aastased, Kirde-Eestis elavad, töötud või madala sissetulekuga inimesed.

Turu-uuringute AS tegi riigikantselei tellimusel 18.–22. mail üle-eestilise küsitluse, millele vastas 1256 vähemalt 15-aastast Eesti elanikku.

Allikas: Turu-uuringute AS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: