Kuiva ilma tõttu võib Lätis sel aastal tulla ka kehv seeneaasta

Läti loodusmuuseumi mükoloog Inita Daniele hoiatas, et kuiva ilma tõttu võib Lätis sel aastal tulla kehv seeneaasta. Kevadiste öökülmade tõttu tuleb Lätis ka kehv õuna-aasta.

Daniele ütles, et oli eelmisel nädalavahetusel Dalbe lähedal asuvas suhteliselt niiskes metsas, kuid ei leidnud sealt seeni. 

Kui tuleb rohkem vihma, siis on siiski võimalik, et Lätis sel aastal seeni tuleb. Paljud hinnatud seeneliigid vajavad kasvamiseks kindlat niiskust, temperatuuri ja valgust. Kui kõik tingimused on täidetud, on ka saak hea.

Eelmise aasta septembris pidi Läti loodusmuuseum seente puuduse tõttu ära jätma oma iga-aastase seenenäituse. Septembri lõpus oli näituse korraldamiseks juba piisavalt seeni. 

Kevadine külm tegi suurt kahju Lätis asuvates musta sõstra istandustes ja seetõttu tuleb riigis sel aastal erakordselt kehv musta sõstra saak. Kevadiste öökülmade tõttu tuleb Lätis ka kehv õuna-aasta.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: