Valge Maja: Venemaa võib hakata järgmisel aastal tootma Iraani droone

Iraanis toodetud droonid
Iraanis toodetud droonid Autor/allikas: SCANPIX/EPA/IRANIAN ARMY OFFICE HANDOUT

Venemaa saab Iraanilt materjale droonitehase ehitamiseks oma territooriumil, see võib olla täiesti tegutsemisvalmis järgmise aasta alguses, ütles reedel Valge Maja riiklik julgeolekunõunik John Kirby.

Valge Maja avaldas satelliidifoto tehase kavandatavast asukohast Alabuga erimajandustsoonis, mis asub Moskvast umbes 900 kilomeetrit idas.

"Vene-Iraani sõjaline partnerlus näib süvenevat," ütles Kirby.

Valge Maja teatel avaldatakse valitsuse uus soovitus, et abistada firmasid ja valitsusi "tagamaks, et nad ei annaks tahtmatult panuse Iraani (drooni)programmi".

Washingtoni hinnangul on Venemaa saanud Iraanilt sadu ründedroone ja nendega seotud varustust, toetamaks Vene vägesid Ukraina sõjas.

"USA andmetel toodetakse droonid Iraanis, toimetatakse üle Kaspia mere ja seejärel kasutavad Vene üksused neid Ukraina vastu," ütles Kirby.

"Venemaa on viimastel nädalatel kasutanud Iraani mehitamata lennumasinaid, et rünnata Kiievit ja terroriseerida ukraina rahvast," lisas Kirby.

Valge Maja märkis, et Iraan tahab vastutasuks osta Vene hävituslennukeid Su-35, ründekoptereid, radareid ja sõjaväe õppelennukeid Jak-130.

Kirby rõhutas, et USA jätkab sanktsioonide kehtestamist neile, kes on seotud Iraani sõjalise varustuse toimetamisega Venemaale kasutamiseks Ukrainas.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: