Suri Silvio Berlusconi

Foto: SCANPIX/REUTERS/GUGLIELMO MANGIAPANE

Esmaspäeval suri 86-aastasena Itaalia endine mitmekordne peaminister Silvio Berlusconi, kelle poliitilist karjääri ilmestasid kohtuasjad, eraeluskandaalid ja poliitilised tagasilöögid. Berlusconi oli sõjajärgse Itaalia kõige kauem ametis olnud peaminister.

Itaalia meedia teatel suri Berlusconi Milano haiglas. Berlusconi oli meediamagnaat ja sai esimest korda riigi peaministriks 1994. aastal. 

Viimasel ajal harva avalikkuse ees viibinud Berlusconi oli peaminister Giorgia Meloni valitsuskoalitsiooni kuuluva parempoolse erakonna Forza Italia esimees.

Berlusconi värvikat poliitilist karjääri on saatnud kohtuasjad, eraeluskandaalid, südameprobleemid ja poliitilised tagasilöögid.

Ta on kohtu all olnud pistiseandmise eest. 2014. aastal tühistas apellatsioonikohus esimese astme kohtu otsuse, millega mõisteti Berlusconi seitsmeks aastaks vangi alaealiselt seksi ostmise eest. Aasta varem mõistis kohus talle tingimisi vanglakaristuse maksupettuse eest. 

Berlusconi oli Itaalia ühe edukaima jalgpalliklubi AC Milani omanik. 2016. aastal müüs Berlusconi klubi Hiina investoritele. Tema varanduse väärtus on umbes seitse miljardit dollarit. 

Berlusconi viidi eelmise nädala reedel haiglasse. Tema nõunike sõnul oli tegu leukeemiaga seotud plaaniliste uuringutega.

Peaministrina juhtis Berlusconi Itaaliat kokku üheksa aastat ning on sellega sõjajärgse Itaalia kõige kauem ametis olnud peaminister.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: