Keskpank tõstab intresse ilmselt veel 0,25 protsendipunkti võrra

Härja ja karu skulptuurid Frankfurdi börsihoone ees.
Härja ja karu skulptuurid Frankfurdi börsihoone ees. Autor/allikas: SCANPIX/MAGO/Sven Simon

Frakfurdis kogunev Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu otsustab ilmselt tõsta intressimäärasid veel 0,25 protsendipunkti võrra.

Euroopa Keskpanga nõukogu peab istungi kolmapäeval, kuid tavapäraselt avaldatakse selle rahapoliitilised otsused järgmisel päeval.

Saksa avalik-õiguslik ARD Tagesschau kirjutas, et suure tõenäosusega tõstab keskpank intressimäära 0,25 protsendipunkti võrra. Viimati tõstis EKP intressimäärasid 4. mail ja siis samuti 0,25 protsendipunkti.

Selle otsuse tagajärjel on põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäär alates 10. maist 3,75 protsenti, laenamise püsivõimaluse intressimäär neli protsenti ja hoiustamise püsivõimaluse intressimäär 3,25 protsenti.

Intressimäära tõus mõjutab paljusid Eesti inimesi, sest see kergitab ka euribori, millega on seotud suur osa Eestis välja antud kodulaenusid ja liisinguid.

Mais langes euroala inflatsioonimäär üllatavalt palju ehk 6,1 protsendini, kuigi see on endiselt tublisti üle EKP kahe protsendi eesmärgi. Inflatsiooni langemine võib siiski vähendada EKP soove tulevikus veel intressimäärasid tõsta.

Allikas: ARD

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: