Reede tuleb kuiv ja palav

Eesti rahvakalendri järgi on täna viidipäev ehk viimane aeg kapsaste istutamiseks. Nii et head aiasõbrad, loodame, et kapsad on kõigil juba mullas.

Reedel jätkub Põhja-Euroopa kohal laiuva kõrgrõhuala nõrgenemine, ent päev tuleb veel siiski kuiv ja palav. Meist lõunapool asuv madalrõhulohk põhjustab vihma ja äikest Poolas, Leedus ja Lätis, kuid Eestini sajud veel ei ulatu. Laupäeval hakkab olukord tasapisi muutuma. Päeva jooksul hakkab ka meil pilvisus tihenema ning õhtul on Eesti edelaosas juba hoovihma oodata.

Öö vastu reedeton selge ja vähese pilvisusega. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul ning õhutemperatuur on 10..16, kuid sisemaal võib kuni 7 kraadini langeda.

Reede hommik tuleb selge ja vähese pilvisusega ning kuiv. Puhub tasane kirde- ja idatuul ning sooja on 17..21°C.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul ning termomeetril on 25..30, rannikul kohati 17..21 kraadi sooja.

Ka õhtu tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning kuiv. Tuul puhub valdavalt põhjakaarest kiirusega 1-7 m/s. Sooja on oodata 22..27, rannikul 20°C ringis.

Järgnevail päevil saame nii äikest kui ka päikest. Laupäeval on oodata vähese ja vahelduva pilvisusega ilma. Kohati võib küll hoovihma sadada, kuid õhutemperatuur küündib paiguti isegi 31 kraadini.

Pühapäevast hakkab õhk jahtuma. Päevane temperatuurikeskmine jääb 23kraadi juurde. Taevas on vahelduvalt pilves, mitmel pool sajab hoovihma ning esineb äikest. Samasugune ilm jätkub ka esmaspäeval. Teisipäeval tõuseb temperatuurikeskmine 25 kraadi juurde, pilvisus hõreneb ning vaid kohati võib hoovihma tulla.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: