Prantsuse politsei otsis läbi Pariisi olümpia korraldajate peakorteri

Prantsuse politsei otsis läbi Pariisi olümpia korraldajate peakorteri
Prantsuse politsei otsis läbi Pariisi olümpia korraldajate peakorteri Autor/allikas: SCANPIX/EPA/MOHAMMED BADRA

Prantsusmaa politsei otsis teisipäeval läbi 2024. aasta Pariisi olümpiamängude korraldajate peakorteri.

Läbiotsimist viisid läbi finantskuritegevuse vastased uurijad. Võimud otsisid läbi veel ka olümpia ehitustööde eest vastutava Solideo kontorid. 

"Praegu käib korralduskomitee peakorteris läbiotsimine. Pariis 2024 teeb uurijatega täielikku koostööd, et lihtsustada nende uurimist," teatas Pariisi olümpia korraldajate komitee. 

Võimud uurivad riigihankelepinguid, mille sõlmisid Solideo ja olümpiamängude korraldajate komitee. 

"Oleme teadlikud, et politsei otsis täna Pariisi 2024. aasta peakorteri läbi. Pariis 2024 teavitas meid ning ütlesid, et teevad võimudega selles küsimuses koostööd," teatas Rahvusvahelise Olümpiakomitee pressiesindaja. 

Korruptsiooniskandaalid häirisid ka 2020. aasta Tokyo suveolümpiamänge. Jaapani võimud kahtlustasid Tokyo 2020 olümpiamängude korralduskomitee juhti Haruyuki Takahashi altkäemaksu võtmises. Seoses uurimisega otsiti Takahashi Tokyo kodu läbi. Samuti tehti läbiotsing ka Jaapani suurimas reklaamiettevõttes Dentsu, kus Takahashi oli endine vanem tegevdirektor.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: