Maailma vanim järjest ilmunud ajaleht lõpetas paberil ilmumise

Wiener Zeitungi juubeliväljaanne aprillis
Wiener Zeitungi juubeliväljaanne aprillis Autor/allikas: SCANPIX/JOE KLAMAR/AFP

Austria ajaleht Wiener Zeitung ilmus reedel viimast korda. Leht oli ilmunud 320 aastat.

Austrias 320 aastat ilmunud Wiener Zeitung ilmus reedel 30. juunil viimast korda. Lehe esimene number ilmus 1703. aasta 8. augustil. Tegu oli vanima lehega maailmas, mis oli järjest paberil ilmunud, kirjutas Saksa väljaanne Der Spiegel.

Wiener Zeitungi lõpu tõi praegune Austria valitsuskoalitsiooni, mille moodustavad konservatiivne ÖVP ja Austria rohelised. Kaks erakonda leppisid koalitsioonilepet tehes kokku, et Austria valitsus ei avalda enam kohustuslikus korras Wiener Zeitungi lehes valitsusteateid. Muuhulgas avaldati lehes seadusmuudatusi. Need teated tõid lehele iga aasta 18 miljonit eurot tulu.

Euroopa Liidu direktiivi kohaselt on neid teateid võimalik edastada ka digitaalselt. Kuna riigi raha oli Wiener Zeitung lehe põhitulu, siis ei olnud leht enam kasumlik. Wiener Zeitungist saab edaspidi puhtalt veebiväljaanne, kuhu jääb tööle 20 inimest. Allikate sõnul kaotab töö 63 inimest. Siiski ilmuvad aeg-ajalt tulevikus eri puhkudel tõenäoliselt ka üksikud paberväljaanded.

Wiener Zeitungi viimases paberlehes meenutasid lehte nii kaks endist Austria kantslerit, üks endine Austria president ning tuntud Austria kehakulturist ja näitleja Arnold Schwarzenegger. Wiener Zeitungi pika ajaloo jooksul peatati lehe paberil ilmumine varem ainult korra kui Natsi-Saksamaa annekteeris Austria.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Der Spiegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: