Esmaspäeval võib tulla ägedaid vihmahooge

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ka uue nädala algus jätkub vihmaselt, sest esmaspäeval on Skandinaavia ja Lõuna-Soome kohal aktiivne madalrõhuala mis kujundab ka meie ilma – see toob mitmele poole nii hoovihma kui äikest ja kohati võivad sajuhood olla nii intensiivsed, et põhjustavad lokaalseid üleujutusi.

Ööl vastu esmaspäeva sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest. Puhub edela- ja lõunatuul 5 kuni 11, saartel ja rannikul 12 kuni 17, puhanguti kuni 24 meetrit sekundis. Äikesega võivad kaasneda aga veelgi tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 12 kuni 16 kraadi. 

Hommikul on pilvisus muutlik, sajab hoovihma ja on äikest. Tuul on edelast 4 kuni 10, saartel ja rannikul 10 kuni 15, puhanguti kuni 21 meetrit sekundis. Termomeetri näit jääb 15 kraadi juurde. 

Päeval samuti hoovihmad jätkuvad ning kõmistab ikka äikest. Edela- ja lõunatuul tugevneb 8 kuni 13, saartel ja rannikul 13 kuni 19, puhanguti kuni 27 meetrit sekundis ning äikesega võivad kaasneda ikka ka tugevamad puhangud. Sooja saame maksimaalselt 20 kraadi, aga sajuhoogudes on mõni kraad jahedam.   

Ja kuigi ka järgnevad päevad tulevad võrdlemisi vihmased, siis vähemalt päevane õhutemperatuur ületab kesknädalal taas 20 piiri, seega saame õnneks nautida nii-öelda sooja vihma.  

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: