Ilmaprognoos lubab vihma vähemalt juuli keskpaigani

Vihm
Vihm Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui juuni paistis silma erakordse kuivuse poolest, siis juulikuus on vähemalt kuu esimeses pooles oodata vihma tavapärasest enam, selgub keskkonnaagentuuri juulikuu ilmaprognoosist.

Juulikuu esimestel päevadel liigub aktiivne madalrõhkkond Edela-Soomest aeglaselt põhja poole ja põhjustab meil tugevaid vihmavalinguid ja äikest. Lisaks puhub väga vali edelatuul. Õhusooja on tavapärasest veidi vähem.

Ka edaspidi kuni kuu keskpaigani jääb Eesti läänepoolse madalrõhuvööndi ja esialgu ida-, seejärel lõunapoolse kõrgrõhuala piirile, kus ülekaalu saavutab kord vihmasem, siis jälle kuivem ilm. Õhutemperatuur jääb juulikuu keskmise lähedale.

Kuu teisel poolel jätkub kõrgrõhuharjade ja madalrõhulohkude vaheldumine, alles kuu viimases veerandis saavutab tõenäoliselt ülekaalu kõrgrõhuala ja ilm muutub kuivemaks ning ka õhutemperatuur on keskmisest kõrgem.

Juulikuu keskmine õhutemperatuur tuleb kuuprognoosi järgi normilähedane või veidi kõrgem (norm 17,2..18,4°C). Sademeid on kuu esimesel poolel tavapärasest enam, teisel poolel normi piires või vähem (norm 49..82 mm).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: